وبلاگ

Tuesday، ۲۵ Amordaad ۱۴۰۱

"تمیز کردن نقره"

زیورآلات نقره یکی از زیباترین اکسسوری ها است. فلر نقره به دلیل درخشندگی، و تطبیق پذیری آن با ظاهرهای مختلف دیده می شودو به همین دلیل تبدیل به یک عنصر اصلی در استایل بیشتر مردم شده است. البته جواهرات نقره به راحتی کدر می‌شوند. بامراقبت و تمیز کردن جواهرات نقره باعث بهبود ظاهر و طول عمر آن می شویم.

روش 1: استفاده از فویل آلومینیوم

یک کاسه برای تمیز کردن نقره خود آماده کنید. کف کاسه را با یک لایه فویل آلومینیومی بپوشانید. یک قاشق غذاخوری نمک و یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را به فویل داخل کاسه اضافه کنید.سپس یک فنجان آب را حرارت دهید تا بجوشد و در حالی که جوش می آید،(اگرجواهرات شما سنگ دارد از این روش خودداری کنید.) نصف فنجان سرکه سفید را به مخلوط نمک و جوش شیرین اضافه کنید. سعی کنید سرکه را به آرامی داخل آن بریزید سپس مخلوط کنید تا مواد خشک کاملا حل شوند. مخلوط رادر آب جوش بریزید. اجازه دهید آب با مخلوط ترکیب شود. جواهرات نقره خود را به آرامی یکی یکی داخل کاسه بیندازید.قطعات را به صورت دوره ای با انبر برگردانید تا هر دو طرف جواهرات در معرض فویل قرار گیرند. قطعات را با احتیاط از کاسه خارج کنید. به آرامی نقره را با یک پارچه پولیش بمالید.

روش 2: استفاده از خمیردندان

مقداری خمیر دندان به اندازه نخود را روی انگشت خود فشار دهید. خمیر دندان را روی تمام قطعه نقره ای بمالید. با استفاده از یک پارچه نخی یا حوله نقره را پولیش کنید. در نهایت لکه ها از بین رفته و قطعات درخشان می شوند. خمیر دندان را از روی نقره بشویید. برای از بین بردن خمیر دندان از آب گرم استفاده کنید. اگر متوجه شدید که مقداری لکه هنوز باقی مانده است، خمیر دندان بیشتری را روی نقره قرار دهید و دوباره آن را بشویید. قطعه را خشک کنید.

در نهایت نقره را در کیسه های پلاستیکی زیپدار و یا جعبه در بسته نگه داری کنید و مواظب باشید با روغن یا کرم در تماس نباشد.